Z nazwy brzmi wykwintnie, ale w rzeczywistości ta zupa smakuje bardzo domowo. Dodatek śmietankowego serka nadaje jej lekko kremowej konsystencji, a pesto w prosty sposób podkręca smak i doskonale uzupełnia się z wędzonym łososiem. Prostota w przyjemnym i smacznym wydaniu. Jeżeli brakuje Wam pomysłu na zupę - ta propozycja będzie idealna :)
środa, 28 grudnia 2016
piątek, 16 grudnia 2016
Domowe musli orzechowe
Domowe musli ma same zalety, ale największą jest to, że mamy pełną świadomość, z czego się składa. Nie ma tu miejsca na śmieciowy olej palmowy, syropy na bazie cukru i inne okropieństwa. Jest za to olej kokosowy i miód prosto z pasieki. Do tego nerkowce, orzechy laskowe, rodzynki i mnóstwo ziaren :) Tylko dobre kalorie - dla zdrowia, urody i dobrego samopoczucia ;) Częstujcie się, zapraszam :)
środa, 14 grudnia 2016
Kulebiak - gwiazda z kapustą i grzybami
Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. To już ostatni moment, by przemyśleć, czym poczęstujemy rodzinę i gości. Na tę okoliczność poleca się prosty, aczkolwiek bardzo efektowny, drożdżowy kulebiak z kapustą i grzybami w kształcie gwiazdy. Wbrew pozorom przygotowuje się go dość szybko i łatwo, a ciasto z lekkością się rozwałkowuje. Smakuje wybornie, a największą zaletą tego przepisu jest jego uniwersalizm. Wszystko bowiem zależy od rodzaju farszu. Po świętach może być słodko - np. z serem, masą makową lub nutellą, albo wytrawnie - z mięsem, pieczarkami lub szpinakiem. Bardzo polecam! Efekt "wow" u gości gwarantowany ;)
piątek, 9 grudnia 2016
Jaglanka na mleku kokosowym
Na niespieszne, weekendowe śniadanie poleca się zdrowa, kokosowa jaglanka. U mnie z galaretką z pigwy, ale tak naprawdę dobrze komponuje się z wieloma owocami. Pasują do niej maliny, truskawki, borówki i na przykład mango. Co kto lubi :) Prosto i wybornie. Na ciepło lub zimno. Zajadajcie! :)
środa, 7 grudnia 2016
Makaron w sosie serowo - szpinakowym
Szybki, prosty, a jednocześnie bardzo smaczny obiad w niespełna 20 min? To możliwe! Przepis jest banalny - wstawiamy makaron, a w międzyczasie przygotowujemy sos. Kremowy, serowo - szpinakowy - pasuje idealnie. Ale na tym nie koniec. W całym tym galimatiasie jest jeszcze odrobina wyrafinowania - chipsy z prosciutto :) Mogą być i nie muszą, ale ich obecność dodaje smaku głębi, a daniu ciekawej struktury. Warto :)
niedziela, 4 grudnia 2016
Czekoladowe banoffee pie - tarta czekoladowa banoffee
Dziś udzielam sobie dyspensy, bo oto przemawia do mnie, grzechu warte, czekoladowe banoffee pie :) Tak jak wygląda, tak też smakuje. Kakaowy kruchy spód, banany zanurzone w kajmakowej masie, a dla zrównoważenia smaku - krem śmietanowy z dodatkiem serka i czekoladowe wiórki :P Ślinka cieknie... Mioooodzio! :)
piątek, 2 grudnia 2016
Pizza z chorizo, pieczarkami i czerwoną cebulą
Wiem, wiem pizzę jada się w lokalu... Pieczona w specjalnym piecu, dostępna w parę minut i nie za miliony plnów... No cóż, takie fakty, ale... Mam nadzieję, że tym postem udowodnię (zresztą już po raz kolejny jeśli chodzi o pizzę), że domowa może być równie pyszna (jeśli nie lepsza!) i do tego bardzo prosta w przygotowaniu.
W dużym skórcie: połączenie chorizo, pieczarek i czerwonej cebuli przypomina znaną pepperoni, a jednak przyjemnie zaskakuje. Do tego obowiązkowo, uwielbiany przez wszystkich, sos czosnkowy (domowy najlepszy!) :) Kilka składników, a smak nie do podrobienia. Naprawdę polecam! :)
W dużym skórcie: połączenie chorizo, pieczarek i czerwonej cebuli przypomina znaną pepperoni, a jednak przyjemnie zaskakuje. Do tego obowiązkowo, uwielbiany przez wszystkich, sos czosnkowy (domowy najlepszy!) :) Kilka składników, a smak nie do podrobienia. Naprawdę polecam! :)
wtorek, 29 listopada 2016
Oszukane rogale świętomarcińskie
Mimo, że 11 listopada już dawno za nami, to jednak temat rogali z makiem, przez zbliżające się święta Bożego Narodzenia, jest jak najbardziej aktualny :) Oryginalne rogale świętomarcińskie mają to do siebie, że dostępne są cały rok, pod warunkiem, że mieszkacie w Poznaniu. Moim skromnym zdaniem reszta Polski nie powinna być z tego powodu poszkodowana, stąd też pomysł na własnoręczne kręcenie rogali w domowych warunkach :) Te prawdziwe mają masę z białego maku, naszpikowaną bakaliami, którą okrywa wyśmienite półfrancuskie ciasto. Chcąc samodzielnie przygotować rogale w takiej wersji potrzeba bardzo dużo czasu i cierpliwości... Wiem co mówię, bo kiedyś poświęciłam na to cały dzień ;) I choć efekt był spektakularny, tym razem postanowiłam sobie i Wam uprościć życie. Zamiast półfrancuskiego ciasta, proponuję drożdżowe. Masa dowolna - z białego lub bardziej klasycznie - z niebieskiego maku. Jeżeli użyjecie tego drugiego, rogale świetnie wpiszą się w zbliżający bożonarodzeniowy klimat. Rodzina i goście na pewno będą zachwyceni :) Bardzo polecam, są przepyszne!
piątek, 25 listopada 2016
Jabłkowe naleśniki z serem, z nutką cynamonu i wanilii
Od kiedy okazało się, że moja córka uwielbia naleśniki, robię je częściej. W wersji jabłkowej są bardzo treściwe i sycące. Nie za słodkie, za to z akcentem cynamonu i wanilii. Sekretnym składnikiem w tym przepisie są listki szałwii, które rewelacyjnie podkręcają smak! Pysznie i prosto :)
środa, 23 listopada 2016
Sałatka z wędzonym kurczakiem, jajkiem i selerem naciowym
Lekka sałatka zawsze w cenie :) Mix sałat okraszony wyrazistym winegretem, w połączeniu z kawałkami kurczaka, selera naciowego i jajka. Jako uzupełnienie - chrupiące grzanki, prażony słonecznik i odrobina parmezanu. Na lunch, drugie śniadanie lub szybką przekąskę w ciągu dnia. Polecam! :)
poniedziałek, 21 listopada 2016
Prawdopodobnie najlepsze curry
W przypadku indyjskich potraw największe znaczenie mają rodzaj i proporcje zastosowanych przypraw. W tym daniu wszystko jest idealnie zrównoważone: ostre według uznania, lekko słodko - kwaśne, doprawione nutką czosnku, kozieradki i kuminu. Całość mocno kremowa przez zastosowanie mleczka kokosowego i śmietany. Po prostu poezja! :)
Decyzja, jakiego rodzaju mięsa użyjecie należy do Was. U mnie standardowo kurczak ;) Koniecznie musicie wypróbować ten smak! Zapraszam :)
Decyzja, jakiego rodzaju mięsa użyjecie należy do Was. U mnie standardowo kurczak ;) Koniecznie musicie wypróbować ten smak! Zapraszam :)
piątek, 18 listopada 2016
Staropolski piernik dojrzewający
Nadszedł już czas by pomyśleć o świętach. Jeszcze chwila i po raz pierwszy upieczemy z córką pierniczki. Naprawdę, nie mogę się już doczekać! :) A tymczasem pora nastawić ciasto na tradycyjny, dojrzewający piernik. Intensywnie doprawiony, cudownie aromatyczny, miękki i kruchy zarazem. Najlepszy - przełożony śliwkowymi powidłami i oblany polewą czekoladową. Kocham ten smak! Idealnie by dojrzewał minimum trzy tygodnie, ale wyjdzie również wtedy, gdy zrobicie ciasto na dwa tygodnie przed świętami :)
środa, 16 listopada 2016
Muffiny marchewkowe z polewą jogurtowo - czekoladową
Jeżeli znacie i lubicie ciasto marchewkowe, to te muffiny na pewno Wam zasmakują! Nadziane orzechami i migdałami, soczyste i mięciutkie w środku, świetnie nadają się do popołudniowej kawy czy herbaty. Same w sobie są w punkt słodkie, a pyszna lekko kwaskowa polewa z jogurtu i białej czekolady nadaje im wyjątkowego wymiaru. Do wypróbowania na już! Polecam :)
poniedziałek, 14 listopada 2016
Gulasz wołowy z pieczarkami
Nastała pora rozgrzewających i sycących posiłków. Wołowy gulasz z pieczarkami świetnie wpisuje się w ten klimat. Jego przygotowanie wymaga odrobiny cierpliwości (wiadomo, że wołowina potrzebuje czasu by nabrać kruchości), ale zdecydowanie warto podjąć ten wysiłek :) Kwestia wyboru dodatków jest bardzo indywidualna... Kasze, kopytka, ziemniaki są jak najbardziej na miejscu, ale pajda chleba też jest mile widziana ;) Zajadajcie, zapraszam :)
środa, 9 listopada 2016
Pasta kanapkowa z wędzonym pstrągiem
Coś innego na śniadanko? Proszę bardzo :) Pasta kanapkowa na bazie serka twarogowego z wędzonym pstrągiem i odrobiną koperku poleca się na kanapki :) Miła odmiana w dwie minuty. Najlepsza na świeżym i chrupiącym chlebie w towarzystwie ulubionej sałaty. Miłego dnia Kochani! :)
poniedziałek, 7 listopada 2016
Pappa al pomodoro
Ten przepis, jak większość kultowych kuchni włoskiej, wywodzi się z biedy. Włoskie gospodynie do perfekcji opanowały sztukę zużywania resztek jedzenia i wyczarowywania w kuchni czegoś z niczego. W efekcie powstała pyszna, gęsta i solidnie rozgrzewająca zupa pomidorowa. Pappa al pomodoro, choć brzmi romantycznie, znaczy tyle co "papka pomidorowa". Robiona z dojrzewających w słońcu pomidorów i czerstwego chleba powala intensywnością i głębią smaku, a przy tym jest lekko słodko - ziołowo - czosnkowa. I choć o tej porze roku trudno o aromatyczne pomidory, to od czego jest domowy przecier ;) Pisałam Wam jakiś czas temu o nim TUTAJ. :) Jeżeli jednak przegapiliście moment robienia przetworów, zamiast domowego przecieru użyjcie gotowego, za to pierwszorzędnej jakości. Na pewno będzie smacznie i sycąco :)
W zimne i ponure dni, lato naprawdę jest na wyciągnięcie ręki ;) Zapraszam :)
W zimne i ponure dni, lato naprawdę jest na wyciągnięcie ręki ;) Zapraszam :)
piątek, 28 października 2016
Tarta rafaello z kremem budyniowym i malinami
Oto moja propozycja na weekend. Kruchy, lekko słony spód, aksamitny waniliowy krem budyniowy i kokosowo - migdałowa chmurka z białą czekoladą. Dla kontrastu i odrobiny wyrazistości maliny, ale sprawdzą się też (szczególnie o tej porze roku) borówki. Całość nienachalna i w sam raz słodka. Ta niebanalna tarta urzeknie każdego. Do wypróbowania od zaraz ;) Zapraszam :)
środa, 26 października 2016
Ciecierzyca w pomidorowym sosie z wędzonym boczkiem i kiełbasą
Gdy pogoda za oknem nie bardzo rozpieszcza, nijaki nastrój trzeba podratować czymś smacznym, a jednocześnie rozgrzewającym. Ciecierzyca w sosie pomidorowym to prawie to samo, co fasolka po bretońsku. Przygotowuje się je niemal identycznie, a jednak czuć tutaj lekki powiew świeżości ;) Jeżeli do tej pory fasolka po bretońsku kojarzyła Wam się z tanim, podrzędnym barem - czas to zmienić! Cieciorka w pomidorowym sosie, w wydaniu domowym, pełna jest wszelkiego dobrodziejstwa! Superzdrowa i bogata w białko ciecierzyca, aromatyczny wędzony wiejski boczek oraz kiełbasa, a do tego mnóstwo pomidorów i aromatycznych przypraw. Pożywnie i smacznie. Gorąco polecam! :)
poniedziałek, 24 października 2016
Ciasto "Salceson"
Na sam dźwięk słowa "salceson" jeżą mi się włosy na głowie! Bo kanapki z czarnym salcesonem to moje najgorsze (zaraz obok grochówki) wspomnienie z przedszkola ;)
Co innego ciasto "Salceson" :) W dzieciństwie, często na moją prośbę, piekł je mój tata. W czasach, gdzie z wypiekami na twarzy marzyło się o czekoladzie, wilgotne kakaowe ciasto było nie lada przysmakiem :)
Postanowiłam więc przenieść się na chwilę w czasy dzieciństwa i przypomnieć sobie tamten smak :) Zabieram Was ze sobą ;) Gotowi? :)
Co innego ciasto "Salceson" :) W dzieciństwie, często na moją prośbę, piekł je mój tata. W czasach, gdzie z wypiekami na twarzy marzyło się o czekoladzie, wilgotne kakaowe ciasto było nie lada przysmakiem :)
Postanowiłam więc przenieść się na chwilę w czasy dzieciństwa i przypomnieć sobie tamten smak :) Zabieram Was ze sobą ;) Gotowi? :)
czwartek, 20 października 2016
Zapiekanka chlebowa ze szpinakiem, szynką i pieczarkami
Przygotowanie - 15 min.
Pieczenie - 30 min.
Razem 45 minut i pyszny obiad gotowy :) Ta prosta zapiekanka z chleba, z dodatkiem szpinaku, szynki i pieczarek idealnie spisze się w środku tygodnia. Głodni? Zapraszam :)
Pieczenie - 30 min.
Razem 45 minut i pyszny obiad gotowy :) Ta prosta zapiekanka z chleba, z dodatkiem szpinaku, szynki i pieczarek idealnie spisze się w środku tygodnia. Głodni? Zapraszam :)
poniedziałek, 17 października 2016
Torcik migdałowy (bez mąki)
Niebanalny torcik, w którym warstwy migdałowego ciasta przełożone zostały angielskim kremem waniliowym, a górną warstwę tworzy bita śmietana wykończona polewą czekoladową z chrupiącymi drobinkami.
Samo ciasto zaskakuje smakiem, bogactwem struktur i konsystencji... Migdałowe blaty niby kruche, a jednak mają w sobie coś lepkiego i miękkiego zarazem. Aksamitny waniliowy krem przyjemnie rozpływa się w ustach, a lekka śmietanka i czekolada z kawałkami chrupiących, francuskich naleśników doskonale uzupełniają całość. Obowiązkowo do wypróbowania! Uwierzcie mi, jest pyszne! :)
Samo ciasto zaskakuje smakiem, bogactwem struktur i konsystencji... Migdałowe blaty niby kruche, a jednak mają w sobie coś lepkiego i miękkiego zarazem. Aksamitny waniliowy krem przyjemnie rozpływa się w ustach, a lekka śmietanka i czekolada z kawałkami chrupiących, francuskich naleśników doskonale uzupełniają całość. Obowiązkowo do wypróbowania! Uwierzcie mi, jest pyszne! :)
środa, 12 października 2016
Osetyjski pieróg z mielonym mięsem
Od dawna moim marzeniem jest spróbować prawdziwej, tradycyjnej gruzińskiej kuchni. Do Gruzji jeszcze nie pojechałam, więc póki co odwiedziłam w moim mieście niedawno otwartą knajpę z jedzeniem osetyjskim. Kryptoreklamy nie będzie, ale jedno jest pewne: już dawno nic mnie tak kulinarnie nie zaskoczyło! Osetyjski pieróg z mięsem (tzw. fydzhin) to takie trochę włoskie calzone. W mięciutkie i puszyste ciasto drożdżowe wkłada się nadzienie z mięsa mielonego (wołowego lub wieprzowo - wołowego), którego smak nasiąka aromatem czosnku, cebuli, papryczki chilli i kuminu. Niby nic nowego, a jednak efekt końcowy zwala z nóg! ;) Upieczony fydzhin podaje się z sosem, np. czosnkowym i z sałatką z pieczonych warzyw.
Jeżeli chcecie spróbować czegoś nowego lub chcielibyście zaskoczyć rodzinę lub gości - upieczcie osetyjskiego pieroga. Na pewno wszyscy, łącznie z Wami samymi, będą pod wrażeniem! ;) Baaaardzo polecam :)
Jeżeli chcecie spróbować czegoś nowego lub chcielibyście zaskoczyć rodzinę lub gości - upieczcie osetyjskiego pieroga. Na pewno wszyscy, łącznie z Wami samymi, będą pod wrażeniem! ;) Baaaardzo polecam :)
piątek, 7 października 2016
Sernik z krówkami
Dla fanów serników.
Dla fanów krówek.
Dla wszystkich tych, co kochają słodycze.
Kłaniam się nisko i życzę smacznego :)
Dla fanów krówek.
Dla wszystkich tych, co kochają słodycze.
Kłaniam się nisko i życzę smacznego :)
środa, 5 października 2016
Risotto z owocami morza, czosnkiem i pietruszką
To nieprawdopodobne, jak zaledwie kilka składników może dać taką głębię smaku! Uwielbiam risotto, bo jest to mało skomplikowane, jednogarnkowe danie. Sycące, a jednocześnie wyrafinowane. Wersja z owocami morza zadowoli najbardziej wybrednych, mile zaskoczy domowników i gości... Smakuje też dzieciom (sprawdzone :)).
Na koniec dodam jeszcze jedno. Taki obiad w środku tygodnia jest prawdziwą zmysłową ucztą i ekspresowo wprawia w dobry nastrój :) Szczególnie w taką deszczową pogodę jak dziś... Zapraszam :)
Na koniec dodam jeszcze jedno. Taki obiad w środku tygodnia jest prawdziwą zmysłową ucztą i ekspresowo wprawia w dobry nastrój :) Szczególnie w taką deszczową pogodę jak dziś... Zapraszam :)
poniedziałek, 3 października 2016
Chałka z kruszonką
Chodziła mi po głowie już od dłuższego czasu i okazała się domowym hitem :) Mięciutka i puchata, obłędnie smakuje z masłem i domowym dżemem. No i ten warkocz! Naprawdę robi wrażenie ;) Jeżeli obawiacie się jego plecenia, to zupełnie bezpodstawnie. Nie taki diabeł straszny! A jeśli nawet moja instrukcja okaże się niewystarczająco zrozumiała, od czego mamy YouTube'a ;) Bardzo, ale to bardzo polecam :)
piątek, 30 września 2016
Ziołowe mielone z mozzarellą i suszonymi pomidorami
Jeżeli brakuje Wam pomysłu na obiad, służę pomocą :) Zwykły mielony może zyskać na smaku i formie. Wystarczy do mięsnej masy dodać świeże zioła, a całość nadziać suszonymi pomidorami i mozzarellą, która pod wypływem ciepła apetycznie się rozciągnie. Do tego takie kotleciki są mega szybkie i łatwe w przygotowaniu. Świetnie smakują w towarzystwie zapiekanych ziemniaków i z bukietem zielonych warzyw (brokuł, kalarepa, szpinak itp.). Życzę smaczności :)
środa, 28 września 2016
Blok czekoladowy salami
Kocham blok czekoladowy miłością bezwarunkową. Jest lekarstwem na wszystkie problemy i bardzo skutecznym pocieszaczem ;) W wersji salami robi jeszcze większe wrażenie wizualne, choć smak jak zawsze pozostaje bezkonkurencyjny. W odmianie "na bogato" można część herbatników zastąpić orzechami, rodzynkami lub biszkoptami. Kilka chwil na przygotowanie, a potem... czysta czekoladowa rozkosz :)
Uwaga! Silnie uzależnia! ;)
Uwaga! Silnie uzależnia! ;)
piątek, 23 września 2016
Szarlotka brzoskwiniowa
Uwielbiam szarlotkę w każdej postaci, więc to, że jej brzoskwiniowa odmiana również mi zasmakuje, nie ulegało najmniejszej wątpliwości. Ale efekt przerósł moje oczekiwania... Po stokroć przerósł! :)
Łakomstwo to mało powiedziane...
Jak nigdy, nie miałam ochoty z nikim dzielić się tym cudem i z trudem hamowałam chęć na dokładkę za każdym razem, gdy tylko kawałeczek ciasta lądował na moim talerzyku ;)
Gwoli ścisłości, dodam tylko tyle:
- kruche maślane ciasto
- brzoskwiniowy mus z dodatkiem jabłek
- szczypta cynamonu i odrobina wanilii
Przekonani? :)
Łakomstwo to mało powiedziane...
Jak nigdy, nie miałam ochoty z nikim dzielić się tym cudem i z trudem hamowałam chęć na dokładkę za każdym razem, gdy tylko kawałeczek ciasta lądował na moim talerzyku ;)
Gwoli ścisłości, dodam tylko tyle:
- kruche maślane ciasto
- brzoskwiniowy mus z dodatkiem jabłek
- szczypta cynamonu i odrobina wanilii
Przekonani? :)
środa, 21 września 2016
Sok z aronii na zimę z antonówką i pomarańczą
Sok z aronii to tzw. "superfood". Warto pokusić się o zaprawy, bo zalet ma naprawdę bardzo wiele. Po pierwsze - zapobiega miażdżycy i nowotworom. Po drugie - zawiera bardzo dużo cennych witamin (A, P, E, C) oraz błonnika, który usprawnia przemianę materii. Po trzecie wspaniale wspomaga odporność, dlatego dobrze jest, w sezonie zimowym, podawać go dzieciom.
Wbrew pozorom, jest kilka trików na to, by pozbyć się z aronii jej cierpko - gorzkiego smaku. Jednym z nich jest dodanie do aronii innych owoców, stąd też w soku obecność pysznej antonówki i pomarańczy :)
Gorąco polecam. Na zdrowie! :)
Wbrew pozorom, jest kilka trików na to, by pozbyć się z aronii jej cierpko - gorzkiego smaku. Jednym z nich jest dodanie do aronii innych owoców, stąd też w soku obecność pysznej antonówki i pomarańczy :)
Gorąco polecam. Na zdrowie! :)
poniedziałek, 19 września 2016
Cheeseburgery z karmelizowaną czerwoną cebulą i majonezem czosnkowym
Nachodzą mnie czasem takie chwile, kiedy mam nieodpartą ochotę zatopić zęby w pysznym burgerze...
O! Na przykład w takim, gdzie podstawą jest średnio mielona, soczysta wołowina, doprawiona kolendrą, imbirem i pikantnym ketchupem. Do tego: rukola, żółty ser oraz standardowo - pomidor i ogórek konserwowy. O wyśmienitym smaku decydują szczegóły: czosnkowy majonez i karmelizowana czerwona cebulka, które w wyrazisty sposób łączą wszystkie składniki w pyszną całość.
Czy to nie brzmi apetycznie? :)
Jeżeli nigdy nie próbowaliście własnoręcznie robić burgerów, koniecznie musicie to zmienić :) Mioooodzio! :)
O! Na przykład w takim, gdzie podstawą jest średnio mielona, soczysta wołowina, doprawiona kolendrą, imbirem i pikantnym ketchupem. Do tego: rukola, żółty ser oraz standardowo - pomidor i ogórek konserwowy. O wyśmienitym smaku decydują szczegóły: czosnkowy majonez i karmelizowana czerwona cebulka, które w wyrazisty sposób łączą wszystkie składniki w pyszną całość.
Czy to nie brzmi apetycznie? :)
Jeżeli nigdy nie próbowaliście własnoręcznie robić burgerów, koniecznie musicie to zmienić :) Mioooodzio! :)
piątek, 16 września 2016
Naleśniki sezamowe z gyrosem
Domowa mieszanka gyros zrobiona, nadszedł więc czas, by z niej skorzystać. Moja rodzina uwielbia te naleśniki! Drobiowy gyros w połączeniu z cebulą, serem i oliwkami smakuje wyśmienicie :) Do tego obowiązkowy sos: czosnkowy (pycha!), tzatziki lub ostry pomidorowy. Oto sprawdzony przepis na obiadową ucztę! Częstujcie się, zapraszam :)
czwartek, 15 września 2016
Domowa przyprawa gyros
Powtórzę się raz jeszcze - nie używam w swojej kuchni gotowych mieszanek przypraw. Robię je sama i dzięki temu mam pewność, zarówno co do jakości użytych składników, jak i składu.
Mieszankę do gyrosa zna chyba każdy. Jest bardzo uniwersalna - można nią przyprawiać drób, wołowinę, a nawet mięso wieprzowe. Idealnie nadaje się do potraw kuchni greckiej, tureckiej i arabskiej. Jej wykonanie jest banalnie proste - wystarczy wymieszać ze sobą kilkanaście składników, a cudowny aromat, wydobywający się podczas gotowania, wypełnia cały dom i sprawia, że wszystkim po prostu cieknie ślinka (przetestowane na rodzinie) ;) Zapraszam :)
Mieszankę do gyrosa zna chyba każdy. Jest bardzo uniwersalna - można nią przyprawiać drób, wołowinę, a nawet mięso wieprzowe. Idealnie nadaje się do potraw kuchni greckiej, tureckiej i arabskiej. Jej wykonanie jest banalnie proste - wystarczy wymieszać ze sobą kilkanaście składników, a cudowny aromat, wydobywający się podczas gotowania, wypełnia cały dom i sprawia, że wszystkim po prostu cieknie ślinka (przetestowane na rodzinie) ;) Zapraszam :)
poniedziałek, 12 września 2016
Boeuf Stroganoff
Boeuf Stroganoff jest tradycyjnym daniem kuchni rosyjskiej, które z przytupem podbiło cały świat. Zatem jeżeli tak wiele osób, o różnych gustach, smakach i tradycjach kulinarnych dało się temu fenomenowi porwać, to coś w tym daniu musi być :)
W tym wypadku siła tkwi w prostocie! Tradycyjny Boeuf Stroganoff to połączenie dobrej jakości wołowiny, pieczarek i cebuli, z dodatkiem przecieru pomidorowego. Banalnie, prawda? A jednak jego smak jest niepowtarzalny. Do wypróbowania natychmiast! Gorąco polecam :)
W tym wypadku siła tkwi w prostocie! Tradycyjny Boeuf Stroganoff to połączenie dobrej jakości wołowiny, pieczarek i cebuli, z dodatkiem przecieru pomidorowego. Banalnie, prawda? A jednak jego smak jest niepowtarzalny. Do wypróbowania natychmiast! Gorąco polecam :)
piątek, 9 września 2016
Pyszne ciasto ze śliwkami (szybkie i łatwe)
Weekend na słodko? Proszę bardzo! Poleca się rewelacyjne ciasto ze śliwkami :) Ucierane ciasta mają to do siebie, że szybko się je przygotowuje (idealne rozwiązanie w przypadku niespodziewanych gości), a do tego są mięciutkie, wilgotne i pełne smaku. Tutaj główną rolę grają, rzecz jasna, śliwki, ale ich smak świetnie podkręcają dodatki i przyprawy takie jak: koniak, cynamon i skórka pomarańczowa. Mistrzowskie i grzechu warte połączenie. Zachęcam :)
Przepis, w lekko zmodyfikowanej formie pochodzi z bloga Agnieszki Maciąg. Link TUTAJ .
Przepis, w lekko zmodyfikowanej formie pochodzi z bloga Agnieszki Maciąg. Link TUTAJ .
środa, 7 września 2016
Domowe musli kokosowo - migdałowe
Godne śniadanie, to jak dla mnie, dwie możliwości: owsianka lub musli. Kokosowo - migdałowa granola doskonale się tutaj sprawdza. Nie dość, że zdrowa, to jeszcze pyszna! A do tego bardzo łatwa do zrobienia. Wystarczy wymieszać składniki i zapiec. Świetna w domu, w pracy i w szkole :) Polecam!
poniedziałek, 5 września 2016
Superłatwy domowy przecier pomidorowy
Nic nie może się równać domowemu przecierowi pomidorowemu! Doskonały jako baza do sosów (do makaronu, pizzy, pulpecików i gołąbków), niezastąpiony w kremowych zupach. Gdy jesień i zima na dobre pozbawią nas świeżych warzyw, warto mieć zapasy w swojej spiżarni. W tym roku konkretne... Tylko dla swojej rodziny zaprawiłam aż 40kg polnych pomidorów! ;) Polnych, bo takie są najlepsze. Polecam odmianę "Lima" - ma dość miąższu i mało wody, a do tego wybornie smakuje. Aha, jeszcze jedno. Ten przecier to pewniak! Zastosowanie kilku sprawdzonych patentów sprawia, że nigdy się nie psuje. Czy kogoś jeszcze trzeba przekonywać?
poniedziałek, 29 sierpnia 2016
Pasztet z cukinią w szynce szwarzwaldzkiej
Domowy pasztet bije na głowę te sklepowe! Raz składem, a dwa smakiem. Kto raz spróbuje, ten już nigdy nie pójdzie na łatwiznę... Tym bardziej, że roboty z nim nie ma za wiele ;) A jeśli do klasycznego pasztetu dodać otoczkę z szynki dojrzewającej i cukinię? Toż to dopiero jest rozpusta! ;) Polecam :)
piątek, 26 sierpnia 2016
Piernikowy murzynek z karmelizowanymi śliwkami i kremem mascarpone
Jako, że zbliża się ostatni wakacyjny weekend, z tej okazji przygotowałam dla Was coś specjalnego. Będzie wyrafinowanie (co nie znaczy trudno!), z fantazją i mega pysznie :) Piernikowy murzynek nadziany jest śmietankowym kremem. Na jego wierzchu przepięknie lśnią śliwki zanurzone w winnym (tak! to nie pomyłka ;)) karmelu. Ale to nie wszystko... Przed podaniem porcje ciasta polewa się gorącym sosem śliwkowo - karmelowym, w którym wcześniej kąpały się owoce. Mnie do szczęścia nie trzeba nic więcej, a Wam? :P
środa, 24 sierpnia 2016
Zupa kurkowa
Sezon na kurki nie trwa zbyt długo, więc póki są, warto się nimi nacieszyć. Ale tym razem niech nie będzie to pospolita jajecznica lub kultowe polędwiczki w kurkowym sosie. Zupa kurkowa, to jest to! Prosta, a do tego pełna miękkiego kurkowego smaku i aromatu. Podsmażonym na maśle grzybom asystują: cebula, ziemniaki, kremowa śmietana i koperek. Kwintesencja lata na talerzu. Pysznie... Polecam gorąco :)
poniedziałek, 22 sierpnia 2016
Charlotte cake malinowa straciatella
W Polsce mało znana, za to uznana na świecie. I słusznie, bo charlotte cake to bardzo smaczny i baaardzo efektowny deser. W wersji royal, ma kształt kopuły, której wierzch tworzy warstwa biszkoptowej rolady z owocowym nadzieniem, a środek wypełnia kremowa masa serowa. Ja nieśmiało proponuję Wam maliny i nadzienie straciatella... Pychota :) Gotowi na mocne smakowe doznania? Zapraszam :)
czwartek, 18 sierpnia 2016
Aromatyczne leczo z cukinią
Bukiet sezonowych warzyw, dodatek wędzonki, aromatycznej papryki i oto mamy pyszne leczo. Znane w kuchni środkowoeuropejskiej, podawane jest jako samodzielne danie lub w wersji warzywnej jako dodatek do mięsa. Apetycznie kolorowe i bogate w smaku. Nie wymaga wielkich kulinarnych umiejętności, ale by wyszło smaczne, trzeba w nie włożyć serce :) Świetnie nadaje się do zaprawiania, więc jeśli w środku zimy zatęsknicie za latem, wystarczy otworzyć słoik :) Przepis sprawdzony, testowany na rodzinie i znajomych ;) Polecam :)
Subskrybuj:
Posty (Atom)